20180420_220329

İpek Semerci Dalkıran 1975 yılında bir sonbahar vakti İzmir’de doğdu. Tüm eğitim hayatını İzmir’de tamamladı. Küçüklüğünden beri kendini sanatla ifade etme isteği, Cumhuriyet Ticaret Meslek Lisesi’ne devam ettiği ve akabinde 19 yaşında başladığı bankacılık mesleği icrasında da hiç değişmedi. Araya yıllar, evlilik ve iki güzel çocuğu; Toprak ile Su girse de yazmayı ihmal etmedi. Kendini sürekli olarak besleyecek aktiviteleri hayatında tuttu.  Yaşamı algılama haliyle, farklı bir çizgide sürdürdüğü nefes alış biçiminde sadelikten ayrılmadı. Küçük şeylerden mutlu olmanın bin bir yolunu bulabilen eğlenceli kişiliğiyle topluluklara seslenme isteğini koro faaliyetleriyle 10 yıl boyunca sürdürdü.  Son 15 yıldır sağlığından yola çıkarak büyüttüğü ve bu gün logo olarak benimsediği enerji alanı O’nun yaşam kaynağının altın anahtarıdır. İpek, sanatsız ruhun nefes almadığına inananlardan.  Dünyada mor rengin kendisini ifade ettiğini belirten yazar, hayatın kendisine hangi renkleri sunduğuna bakmaksızın hep pembe, mor tonlarında bir hareyle kuşandığına emin. Kendisinin en güçlü yönlerinden biri haline gelen “kelimelerle dans” yazılarına esin, hayatına renktir.

2018 yılında bankadaki görevinden ayrılarak Profesyonel Koçluk ve Atölye çalışmalarını sürdürmeye başlamıştır.

Profesyonel Koç, NLP Practitioner, 5-12 Yaş Çocuk Koçluk Oyun Araçları Uygulayıcısı, Nefes Uzmanı ve Yazar olan Dalkıran, Koçlukta Yaratıcı Araçlar, Beyin Dostu Öğrenme, Şiddetsiz İletişim, Transaksiyonel Analiz, Şema Terapi, Hikâye Anlatıcılığı, Mindfulness, Points of You, Miscanti Enerji Kabı ve Şaman eğitimlerini almıştır. Etkili Konuşma ve Diksiyon konusunda “Konuşuyoruz ama Nasıl Konuşuyoruz?” adlı eğitimi; alanında uzman Defne Sarısoy, Burak Törün, Attila Sarıkayalı, Murat Atıl ve Hakan Urgancı ile tamamlamıştır. Nefes uzmanlığını ise yaşadığı sağlık sorunlarını aşmaya yönelik çeşitli hastanelerde yaptığı akciğer/diyafram çalışmaları yanı sıra okuduğu kitaplar ve eğitimler ile geliştirmiştir.

“Bir Yaşama Sanatı Olarak Nefes”, “Sesinin Büyüsünü Diksiyon ile Keşfet”, “Enerjiniz, Siz ve Harikalar” “Bireysel Finans Yönetimi” gibi  pek çok atölyeler sunmaktadır.  “ipeginenerjialani.wordpress.com” sitesinde öykü, şiir ve makalelerini paylaşmaktadır.

Lise ve Üniversite öğrencilerine yönelik kariyer koçluğu, 5-12 yaş grubu çocuklara oyunla koçluk, bireysel koçluk, bireysel/kurumsal finansal danışmanlık başlıca uzmanlık alanıdır. Özellikle son dört yıldır İzmir’de, sivil toplum kuruluşlarının (EÇEV, KEV, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği) projelerinde gönüllü koç olarak yer almıştır.

Kurumsal projelere, çözüm ortağı olan kurumlarla beraber eğitim vermektedir.

Pek çok konuya ilgi duyan Dalkıran için en başta; seyahat, moda, metin yazarlığı, kitap okumak, dostlar, yemek, yeni eğitimler ve müzik gelmektedir. Kendisini ifade eden üç kelimeyi; merak, keyif ve eğlence olarak tanımlamıştır, tabii şimdilik…

Uzmanlık alanları arasında; Mali Analiz, Satış, İkna, Performans Yönetimi, Zaman Yönetimi, Stres Yönetimi, VUCA, Motivasyon, Etkili Konuşma Sanatı ve Diksiyon, Nefes yer almaktadır. Son olarak Ege Üniversitesi Psikoloji Ana Bilim Dalı altında Sosyal Bilimlerde İnsan Çalışmaları alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s